T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / ORTAHİSAR - Trabzon Merkez Fen Lisesi

Haberler

Ock

Okulumuz müzik öğretmeni Ayşe TUNÇ AKIN önderliğinde, sunuculuğunu Edebiyat öğretmenimiz Eyüp SAĞIR'ın üstlendiği 1.dönem sonu müzik dinletisi öğrenci ve mezunlarımızın katılımı ile gerçekleştirildi.  Oldukça samimi geçen buluşmada öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz hem özlem giderdi, hem de keyifli bir akşam geçirdiler. 

 

Ock

İngilizce Öğretmenimiz Nurşen ÖNDER'in koordinesinde 9. Sınıf öğrencileri ile Yaratıcılığın Bileşenleri ve Hayal Gücü geliştirme amaçlı atölye çalışması yapılmıştır. Atölye boyunca öğrencilerimizin hayal gücü geliştirme, ürün esnekliği,özgünlüğü ve zenginleştirmesi gibi alanlarda farkındalık kazanmaları hedeflenmiştir. İnteraktif bir süreç geliştirmek amacıyla katılımcı öğrenciler gruplara bölünerek verilen belli malzemelerle farklı bir ürün geliştirmeleri ve bu ürünü tüm katılımcılara sunmaları istenmiştir. Süreç sonunda yenilikçi değerlendirme araçları kullanılarak sürecin etkililiği gözlemlenmiştir.

Ock

Milli Eğitim Bakanlığımızın okullarda bayrak töreni yapılması kararının ardından 11 Ocak Pazartesi sabahı saat 10:00'da okulmuzda İstiklal Marşı okundu.

Her pazartesi sabahı ve cuma akşamı Türkiye'nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden yükselen İstiklal Marşı'nın, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okunamaması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda bayrak töreni yapılmasına karar verilmişti. 
Okulumuzda yapılan bayrak törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ve yardımcıları, Okul Müdürümüz İbrahim Şahin, öğretmenlerimiz ve okul personelimiz katılarak İstiklal Marşımızı okudular.

Ara

Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Doç.Dr. Alp Tekin ERGENÇ hocamız tarafından öğrencilerimize online "Geleceğe Hazırlanan Gençler" semineri düzenlendi. YTU Makine Mühendisliği öğrencileri tarafından tasarlanan yerli Formula araçları ve çalışma prensipleri hakkında bigilerin verildiği seminere öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdiler. 

Doç.Dr.Alp Tekin ERGENÇ hocamıza öğrencilerimizin ufkunu açmada sağladığı katkılardan, bize ayırdığı vakitten ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Ara

Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin toplumsal yaşama tam ve diğer bireylerle eşit katılım sağlanmalarına ilişkin çalışmalar yürütülmüştür. Bu kapsamda engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 3 Aralık, 'Uluslararası Engelliler Günü' olarak ilan edilmiştir.

Kas

Kas

Her 10 Kasım'da olduğu gibi bu 10 Kasım'da da Atatürk'e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

Kas

Okulumuz Aile Birliği'nin 2020-2021 eğitim öğretim yılı olağan genel kurul toplantısı 8 Kasım Pazar günü Covid-19 tedbirleri gözetilerek okulumuz konferans salonunda yapıldı. 

Toplantıda Okul Aile Birliği yönetim ve denetim kurulu oluşturulurken okulumuzun eğitim ve öğretimde kalite ve başarısının yükseltilmesine ilişkin önerilerde bulunuldu. 

Kas

9.sınıflar 2 Kasım 2020 Pazartesi günü itibari ile yüzyüze eğitime başlayacaklardır.

9-A, 9-B, 9-C sınıfları Pazartesi ve Salı günleri; 9-D, 9-E sınıfları Perşembe ve Cuma günleri okula geleceklerdir.

Derse giriş saati 08:30, ders bitiş saati 14:10 dur. Cuma günleri ders bitiş saati 14:30 dur.

Öğrencilerin okul kıyafeti ile okula gelmeleri rica olunur. 

Her bir sınıf 15 er kişi olmak üzere 2 gruba ayrılmıştır. 

Ekm

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Cumhuriyetimizin 97. yılı kutlamalarına sınırlı sayıda öğrenci ve öğretmenimizle katıldık. İlimiz valilik binası önünde düzenlenen törende öğrencimiz Zeynep Berra KETENCİ günün anlam ve önemini belirten bir şiir okudu. Kompozisyon yazma yarışmasında il 3.sü olan öğrencimiz ödülünü Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ZORLUOĞLU'nun elinden aldı.

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Cumhuriyetimizin 97.yılında öğrencilerimiz "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" konulu görsel sanatlar çalışmaları hazırladılar.

Katkıda bulunan tüm öğrencilerimize ve Görsel Sanatlar öğretmenimiz Mercan AYÇİÇEK'e teşekkür ederiz.

Ekm

26 Ekim Trabzon'un Fethinin 559.Yıl Dönümü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen, liselerarası "Fethinin 559.Yılında Trabzon" konulu kompozisyon yazma yarışmasında öğrencimiz Fatmanur SOYDAŞ il birincisi oldu. 26.10.2020 tarihinde yapılan törenle ödülünü Sn.Valimiz İsmail USTAOĞLU'nun elinden aldı.

 Öğrencimizi ve danışman öğretmeni Asiye CİHAN'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak amacıyla 2020-2021 Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası düzenlenmektedir. Başvuru yapmak isteyen öğrencilerimizin aşağıdaki Başvuru Dökümanı ve Şartnameyi inceleyerek başvuru yapmaları gerekmektedir.

Sorumlu öğretmen olarak Semra Müşra BEKTAŞ ile iletişime geçiniz. 

 

Eyl

Trabzon Merkez Fen Lisesi Ailemize bu yıl katılan 9.sınıflarımız için uyum programı düzenlendi. Program kapsamında sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyularak rehber öğretmenimiz ve diğer branş öğretmenlerimiz tarafından okul tanıtımı ve tanışma etkinlikleri gerçekleştirildi. 

Eyl

31 Ağustos - 21 Eylül tarihleri arasında yapılacak uzaktan eğitim sürecinin planlaması, yürütülmesi, aksaklıkların giderilmesi ve değerlendirilmesi amacı ile okul müdürümüz İbrahim ŞAHİN başkanlığında tüm öğretmenlerimiz ile toplantı yapılmıştır. Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda uzaktan eğitim sürecini en verimli ve etkili şekilde değerlendirmeyi, bu süreçte öğrencilerimiz ile mümkün olan en iyi şartlarda derslerin işlenmesini amaçlıyoruz.