T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / ORTAHİSAR - Trabzon Merkez Fen Lisesi

Haberler

Ekm

Okulumuz konferans salonunda Kıbrıs gazileri tarafından "Şehit ve Gazilere Saygı"konferansı düzenlendi. 

Konferansa Kıbrıs Gazileri Seyyah Sağıroğlu ve Ali Kemal Baytar katıldılar. Öğrencilerimizle anılarını, bilgi ve tecrübelerini paylaşan gazilerimiz zaman zaman duygulu, zaman zaman eğlenceli anlar yaşattılar. Cuma günü okul çıkışı İstiklal Marşı ve bayrak törenine de katılan gazilerimiz bayrağı göndere çektiler. 

Gazilerimize öğrencilerimize kattıkları değerler ve güzel anılar için teşekkür ediyoruz.

Ekm

11.sınıf Biyoloji dersinde  İnsan Fizyolojisi Ünitesinin I.bölümünde yer alan  İnsanda Sinir Sistemi konusunda ders etkinliği olarak Beyin Diseksiyonu etkinliği yapıldı.

Ekm

Pansiyonda kalan öğrencilerimize yönelik olarak biyoloji öğretmenimiz Elif PEHLİVAN tarafından "İlkyardım ve Hijyen Eğitimi" verildi.

Eyl

Çolakoğlu Metalurji A.Ş. tarafından donatılan Bilim Atölyesi ve Bilgisayar sınıfımızın açılış törenini gerçekleştirdik. Açılışa eski bakanlarımızdan Sn. Faruk Nafiz ÖZAK,Çolakoğlu Metalurji A.Ş. adına Sn.Cahit AŞKIN ve Ortahisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sn. Süleyman ADIGÜZEL katıldılar. Açılış sırasında öğrencilerimiz bu sınıflarda yaptıkları çalışmaları sergilediler. Bu atölyede yapılan çalışmalar ile okulumuzda 2 adet yurtdışı bağlantılı KA2 Erasmus+ Öğrenci hareketliliği  projesi ve 1 adet KA1 Erasmus+ Öğretmen Hareketliliği  Projesi, çeşitli TÜBİTAK projeleri yürütülmekte ve proje yarışmalarına katılım sağlanmaktadır. Bunun sonucunda III. Ulusal Bilim Kampı'nda Endüstriyel Tasarım alanında birincilik elde edilmiştir. 

 

Eyl

Trabzon İl MEM AR-GE biriminden Erol ŞAHİN, Emrah PİŞGİN ve Volkan SELÇUK tarafından okulumuz konferans salonunda öğretmenlerimize yönelik  "Proje Hazırlama" semineri verildi. 

Trabzon İl MEM AR-GE Şube Müdürü Sn. Mesut KAŞ beyefendiye ve tüm AR-GE ekibine vermiş oldukları kıymetli bilgiler için teşekkür ederiz.

Eyl

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü  anmak üzere  okulumuz konferans salonunda 11 - 12 Eylül 2019 tarihlerinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzün planlaması doğrultusunda etkinlikler düzenlendi.  

Bu etkinlikler kapsamında  Tarih Öğretmenimiz Atilla UZUN bir konferans verdi. "Demokrasi nedir? " sorusu ile başlayan konferansta, demokrasinin tarihsel gelişimi,  ilkeleri, sorunları, ülkemizdeki gelişimi, ülkemizdeki demokrasiye müdahale hareketleri, 15 Temmuz süreci, milli birliğimizi muhafazanın önemi ve gençliğimizi nasıl yetiştirmeliyiz gibi hususlara cevap arandı...

"Dakika dakika 15 Temmuz gecesi" adlı video gösterildi. 

Tarihçiler Mim Kemal Öke ve Tufan Gündüz'ün "Türklük"le ilgili bazı anıları paylaşıldı.

Ayrıca öğrencilerimiz Burak Yıldırım ve Abdülkadir Aydın'ın hazırlayıp sunduğu 15 Temmuz'la ilgili müzik dinletisi  büyük alkış aldı.  

Değişik okullardan gelen misafirlerimiz etkinlikleri ilgiyle takip ettiler...

Eyl

MEB Strateji Geliştirme Daire Başkanı Sn.Mehmet Baki ÖZTÜRK  öğrencilerimize motivasyon sunusu yaptı.
Sn.Mehmet Baki ÖZTÜRK beyefendiye ,il Milli Eğitim Şube Müdürü Sn. Mesut KAŞ beyefendiye ve katılımları ile Memur Sen İl Temsilcisi Sn.Mehmet KARA beyefendiye teşekkür ediyoruz

Eyl

7 Eylül 2019 Cumartesi günü düzenlediğimiz organizasyonla "Geleneksel Trabzon Lisesi Pilav Günü" nü gerçekleştirdik. Kurum kültürümüzün bir parçası olan, eski ve yeni mezunlarımızın biraraya geldiği organizasyon okulumuz konferans salonunda yapılan açılış töreni ile başladı. Okul bahçemizde canlı müzik ve pilav ikramı ile devam eden programda mezunlarımız anılarını tazeleyerek güzel vakit geçirdiler. 

Etkinliğe katılımları ile okulumuzu onurlandıran Ak Parti Trabzon Milletvekili Sn. Bahar AYVAZOĞLU hanımefendiye, İyi Parti Trabzon Milletvekili Sn. Hüseyin ÖRS beyefendiye, CHP Trabzon Milletvekili Sn. Ahmet KAYA beyefendiye, kurum ve kuruluşlardaki paydaşlarımıza, öğretmenlerimize, Okul Aile Birliği yönetimimize ve mezunlarımıza eşekkür ederiz. 

Eyl

Okulumuz Trabzon Merkez Fen Lisesi öğrencilerimizden ilk 1000 içine giren 10 öğrencimize Valimiz Sn:ismail USTAOĞLU beyefendi hediye takdim etmiştir.Trabzon milletvekili Sn. Salih CORA beyefendi de öğrencilerimizi tebrik etti.

Öğrencilerimize bizlere yaşattıkları gururdan dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ağu

2019 ÖSYS Yerleştirme sonçlarına göre 37 öğrencimiz Tıp Fakültelerine, 15 öğrencimiz Mühendislik Fakültelerine, 1 öğrencimiz Bilkent Üniversitesi Fizik bölümüne burslu olarak, 1 öğrencimiz ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümüne,1 öğrencimiz Diş Hekimliği Fakültesine, 2 öğrencimiz Eczacılık Fakültelerine, 5 öğrencimiz Hukuk Fakültelerine, 1 öğrencimiz İşletme Fakültesine ve 1 öğrencimiz İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ne yerleşmiştir. 

Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Tem

Trabzon Merkez Fen Lisesi'nde Pasch Kampı

Türkiye,Rusya,Ukrayna,Gürcistan,Bulgaristan ve Romanya'dan gelen 60 öğrenci ve 16 öğretmenle etkinliklerle Almanca eğitimi veriyoruz.Başarılı geçen kampımız yerel ve ulusal basında da gündeme geldi.

Tem

Geleneksel pilav günümüz 7 Eylül 2019 Cumartesi günü  Saat 15:00 ile 18:00 arasında düzenlenecektir. 

Tem

Birçok güzel anlam ifade eden bu fotoğraf karesi birlik beraberliğimizin göstergesi ve sembolü olmuştur.

(Foto:Ali DEĞERMENCİ )

Tem

Tem

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyan mezun öğrencimiz Bahrican Yeşil ve mezun takip komisyonumuzca bu yıl mezun buluşma etkinliğimiz  okulumuz bahçesinde yapılarak anılar tazelendi. Bu etkinlikler öğrencilerimizdeki birlik ,beraberlik ve aidiyet duygularını geliştirmekte ve büyük bir aile olduğumuz gerçeğini pekiştirmektedir.