T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / ORTAHİSAR - Trabzon Merkez Fen Lisesi

Haberler

Haz

Haz

Erasmus+ Ka219 A.R.T.E.M.I.S projemiz kapsamında öğrencilerimiz Polonya'nın Poznan şehrine gitti.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında ilimiz lise öğrencileri arasında düzenlenen "100. Yılında Ondokuzmayıs" konulu ödüllü resim yarışmasında öğrencimiz Bilge IŞIK il üçüncüsü oldu. 

Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile düzenlenen okul voleybol turnuvası final maçı heyecanlı anlara sahne oldu.Finale kalan 11-A ve 11-D sınıflarının oynadığı, oldukça çekişmeli geçen mücadelede 11-A sınıfı 3-2 kazanarak şampiyonluğu elde etti.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yıl dönümü okulumuzda coşkuyla kutlandı. 

May

21 Mayıs Salı günü TÜBİTAK 4006 Bilim ve Sanat Şenliğimizi gerçekleştirdik. Okulumuz konferans salonunda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende okul müdürümüz Tuncay BEŞEL 2018-2019 eğitim - öğretim yılı boyunca yapılan tüm faaliyetler ve gerçekleştirilen projeler ile ilgili bilgi verdiği konuşmasını yaptı.  Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür KÖSE, Memursen İl Temsilcisi Mehmet KARA, Kamusen İl Temsilcisi Coşkun DİLBER, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerimiz, İlçe Milli Eğitim şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve okul aile birliği yönetimimiz bahçeye kurulan Bilim Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz hazırladıkları bilimsel projeler, sanatsal çalışmalar ve enstrümanları ile fuarda görev aldılar. 

Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

 

May

Okulumuz tarih öğretmenlerinden Okan Seydioğlu´nun düzenlemiş olduğu Güneydoğu Anadolu gezimiz 21 Nisan´da gerçekleşti.

May

06.05.2019 pazartesi günü çeşitli alanlarda okulumuzu temsil ederek başarı gösteren öğrencilerimiz için ödül töreni düzenlendi. 

May

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları (Proje Okulları) nın katılımıyla gerçekleşen III.Ulusal Bilim Kampı Sergi ve Ödül Töreni 2-5 Mayıs tarihleri arasında Bursa´da düzenlendi. Dereceye giren tüm projeler TÜYAP Fuar Merkezi´nde organize edilen Science Expo Teknoloji Fuarı´nda sergilendi. Trabzon Merkez Fen Lisesi olarak III. Ulusal Bilim Kampı´na Endüstriyel Tasarım alanında katılım sağladık.Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Semra Müşra BEKTAŞ danışmanlığında öğrencilerimiz Sude CİVELEK ve Kadircan TÜZÜNER tarafından hazırlanan Yangın Panik Odası (YANPOD) projesi bu alanda 1. lik elde etti. 4 gün boyunca Science Expo Teknoloji Fuarı´nda projelerini anlatan öğrencilerimiz aynı zamanda bu sergiyi gezerek birçok yeni teknoloji ile tanışma fırsatı buldular. 

Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

May

Okulumuz, Erasmus+ Ka219 projesi ‘No memorize Anymore Come And Play For More´ kapsamında, 4. ulusötesi öğretim hareketliliğini Macaristanın başkenti Budapeşte´ye gerçekleştirmiştir.

Nis

Türkiye Kick Box Federasyonu tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Türkiye Açık Kick Box Avrupa Kupası bu yıl Antalya´da organize edildi. 4-7 Nisan tarihlerinde 37 ülkeden 362 kulüpten toplam 2500 kişinin katılımı ile yapılan turnuvada okulumuz 11-D sınıfı öğrencisi Ecren PULATLI Genç Bayanlar 52 kg da, Low Kick branşında Avrupa 2.si oldu. 

Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Nis

18 Nisan günü pansiyonda kalan öğrencilerimizle okul bahçemizde mangal etkinliği düzenledik. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz biraraya gelerek eğlenceli anlar geçirdiler. 

Nis

Bu yıl Samsun' da düzenlenen 13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasına katıldık.

Nis

"2019 Fuat Sezgin- İslam Bilim Tarihi Yılı" etkinlikleri kapsamında okulumuzda 28.03.2019 tarihinde tarih öğretmenimiz Atilla UZUN tarafından bir konferans verildi. Öğrencilerimizin ilgiyle izlediği konferansta; ömrünü bilime vakfedecek yeni Fuat Sezgin adaylarının aramızdan çıkmasının umulduğu dile getirildi.

Mrt

Kardeşlik Kutuları Hayallerle Dolsun projesi kapsamında Düzköy Alazlı İlkokul ve Ortaokuluna gidilerek öğrencilerimiz ve kardeş okul öğrencileri arasında ilk buluşma gerçekleştirildi. Altı aydır yapılan hazırlıklar neticesinde kardeşlik kutularımız onlara hediye edildi.