T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / ORTAHİSAR - Trabzon Merkez Fen Lisesi

Basında Biz

Kanser senden güçlü değil!

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Koordinatörlüğünde ve Tüm Kalkınma ve İşadamları Girişimciler Derneği (TÜMKİAD) Trabzon Şubesi'nin ortaklığında yürütülen HOPO Proje Yarışması kapsamında hazırlanan Kanser Senden Güçlü Değil Projesi farkındalık faaliyetleri üç yıldır aralıksız olarak sürdürülüyor. 

Haber Bağlantısı: https://www.61saat.com/bolgesel/kanser-senden-guclu-degil-h1052681.html

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 
Kanser hastalığına yönelik farkındalık oluşturarak toplumsal bilinç düzeyine katkı sağlamak amacında olan Trabzon Merkez Fen Lisesi öğrencileri bu yıl 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası ve 4 Şubat Dünya Kanser Günü'nde farkındalık çalışmaları yaptı. Öğrenciler kanser konulu bülten hazırlayarak başta İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta olmak üzere birçok sağlık kuruluşuna hazırlamış oldukları bülteni ulaştırdı. Gençler Mart ayı kolon kanseri farkındalık çalışmaları kapsamında okullarına davet edilen Farabi Hastanesi Onkoloji Doktoru Ali Caner Özdöver'in engin bilgilerinden istifade etti. 
Gönüllü öğrenciler  Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Kliniğine giderek onkoloji uzmanı Doktor Lasif SERDAR eşliğinde radyoterapi odalarını görerek hasta kişilere yapılan uygulamalar konusunda bilgi edinme fırsatı buldu.
Sağlık konusunun temel alınarak toplumsal yararın merkeze yerleştirildiği bu projede özellikle kanser konusunda kamusal bilincin harekete geçirilmesi ve duyarlılığın artmasını amaçlayan Trabzon Merkez Fen Lisesi öğrencilerini ve proje danışman öğretmenleri Ayşe Tunç Akın- Semra Müşra Bektaş'ı tebrik ederiz.

18-03-202218-03-202218-03-2022

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 18.03.2022 - Güncelleme: 18.03.2022 23:58 - Görüntülenme: 253
  Beğen | 0  kişi beğendi