T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / ORTAHİSAR - Trabzon Merkez Fen Lisesi

Haberler

May

9-A  Sınıfı, 22.05.2022 Pazar günü saat 11.00-14.30 saatleri arasında, velilerle kaynaşma ve öğrencilerin motivasyonlarını artırma kahvaltısı tertip etmiştir. 

May

YKS'ye hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerimizin sınav öncesi son hazırlıkları tamamlamaları amacıyla kişiye özel olarak hazırlanmış kitaplar, 1993 yılı mezunumuz Zekeriya ABANOZ tarafından öğrencilerimize hediye edildi.

 

May

9 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat Kayseri Lisesi Konferans Salonunda başlayan kongreye okulumuz 11.sınıf öğrencileri Asude Zülal KAYA, İrem ÖZTÜRK, Tarih öğretmenimiz Atilla UZUN ve Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Semra Müşra BEKTAŞ katıldılar.  İki gün boyunca çeşitli etkinliklerle devam eden kongrede öğrencilerimiz okulumuzu başarı ile temsil ettiler. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde öğrenciler tarafından hazırlanan bildiri metninin okunması ile kongre sona erdi. 

 

May

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafında 14. sü düzenlenen MEB ROBOT Yarışması'na okulumuz adına 8 takım ile başvuru yapılmıştır. Sanal ön elemesi bulunan kategorilere ait 4 takım ön elemeyi geçerek yarışmaya katılmaya hak kazanmışlardır. Ön elemesi bulunmayan 4 takım ise direk katılacaklardır. Böylece 13- 16 Haziran 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa'da düzenlenecek olan robot yarışmasında 8 takım ile katılım sağlanacaktır.  Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimiz Semra Müşra BEKTAŞ ve Atilla UZUN'u tebrik ederiz. 

Nis

Erasmus+ Ka122 Visualizando mi Futuro. Mentoring isimli proje kapsamında İspanya' nın Cordoba şehrinden gelen öğretmenler bir hafta boyunca Trabzon Merkez Fen Lisesi ev sahipliğinde öğrenci mentörlüğü üzerine atölye çalışmalarına katıldılar. Çalışmalar boyunca öğrenci koçluğu üzerine teorik bilgiler alıp edindikleri teknik bilgileri uygulamaya çalıştılar. Süreçte ülkemizdeki iyi uygulama örneklerini de gözlemleyen öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürümüz Burak FETTAHOĞLU'nu ziyaret ederek ülkemizin eğitim sistemi ve okullarımızda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Bir sonraki etkinlik olan öğrencilerin 21. yy becerilerini geliştirmek üzerine yapılacak hareketlilik planlaması için KTÜ Teknoloji Transfer Bölümü ile toplantı gerçekleştirdiler.

Nis

TEKNOFEST Projelerinde okulumuzu temsil eden öğrencilerimizle iftar yemeğinde bir araya geldik.Okul Müdürümüz İbrahim ŞAHİN ,proje danışman öğretmenlerimiz Semra Müşra BEKTAŞ ve Ayhan KOÇ'un katıldığı yemekte öğrencilerimizle beraber proje sürecini değerlendirdik.

Nis

TEKNOFEST Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışması'nda takımımız MİNORİS  ilk aşamayı 89 puanla geçerek bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanmıştır. Takım üyelerimiz Kaan GEDİKLİ ve Şevval Hüma KÜÇÜK'ü ve danışman öğretmenleri Semra Müşra BEKTAŞ'ı tebrik eder, TEKNOFEST sürecinde başarılar dileriz. 

Nis

TEKNOFEST Çevre ve Enerji Teknolojileri kategorisinde takımımız MANCA-TEAM  ön değerlendirme aşamasını 86 puanla geçerek bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanmıştır. 

Takım üyeleri:

Ahmet ERÇIKDI 

Mahmut Emin VELİOĞLU

Ahmet SAĞPAZAR

Nazım Cem KIRLAK

Efe ŞENEL

 

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimiz Semra Müşra BEKTAŞ'ı tebrik eder, TEKNOFEST sürecinde başarılar dileriz...

Nis

Trabzon İl Mlli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinatörlüğünde Tüm Kalkınma ve İş Adamları Girişimciler Derneği (TÜMKİAD) Trabzon Şubesi'nin ortaklığında yürütülen Eğitimin Yıldızları - HOPO Proje Yarışması kapsamında okulumuz "Kanser Senden Güçlü Değil" projesi ön değerlendirmeyi geçerek saha değerlendirmesine hak kazanmıştır. 

 

Nis

İl Milli Eğitim Müdürümüz Burak FETTAHOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil KARAKAŞ, İ Milli Eğitim Şube Müdürümüz Gülsüm MEMİŞKAPTANOĞLU ilk iftar yemeğinde öğrencilerimizle bir arada oldular. İlimizin değerli yöneticilerine bu anlamlı ziyaretleri için teşekkür ederiz. 

Nis

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN "İslam Kültür ve Medeniyeti İle Prof. Dr. Fuat SEZGİN'in Bu Alandaki Çalışmaları" hakkında öğrencilerimize konferans verdi. Rektörümüze ziyaretleri ve öğrencilerimize verdikleri değerli bilgiler için teşekkür ederiz. 

Nis

Okulumuz 11. sınıfları 25 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Trabzon Kitap Festivali'ne katıldılar. Yazarlarla tanışarak kitaplarını incelediler. 

 

Nis

Bir hilal uğruna sayısız güneşlerin battığı, yüz binlerce vatan evladının birer birer toprağa düştüğü Çanakkale... Yedi düvele "Çanakkale Geçilmez!"  dedirten bir büyük destan...

 

Nis

Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği Başkanı, eğitimci, yazar ve psikolojik danışman Sayın Sabahattin SARUHAN öğrencilerimize "Başarıya Giden Yolda Öğrencilerin Doğru Bildikleri Yanlışlar ve Yol Haritası " ile ilgili seminer verdi. Kendisine, öğrencilerimize verdiği kıymetli bilgiler için teşekkür ederiz. 

 

Nis

Öğrencilerimiz ilimiz Muhibbi Edebiyat Müze ve Kütüphane'sinde Yazar Nazmiye YAZICI ile buluştu. "Atma Türkü ve Yöresel Ağızlar" ile ilgili sohbet ettiler.