T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / ORTAHİSAR - Trabzon Merkez Fen Lisesi

Haberler

Ekm

Eyl

Okul Müdürümüz İbrahim ŞAHİN ve Müdür Başyardımcısı Hasan BEŞER  ; 1986 Mezunumuz Doç.Dr.Ayhan SÖĞÜT'ü iş yerinde ziyaret ettiler.Okulumuza yaptığı katkılar nedeniyle kendisine teşekkür ederek plaket takdim ettiler.

Eyl

Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU, 2021 yılı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında ilk bine giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Valimiz İsmail USTAOĞLU, Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Şube Müdürü Gülsüm MEMİŞKAPTANOĞLU, Okul Müdürümüz İbrahim ŞAHİN , öğrenciler ve velililer katıldı.

Buradaki konuşmasında Valimiz İsmail USTAOĞLU, "Başarılarınızdan ötürü sizleri tebrik ediyorum. Düzenli ve disiplinli çalışmanın karşılığında başarı kaçınılmazdır. Trabzon ilkleri başarmış bir şehirdir. Her zamanda ön sıralarda yer almıştır. Son yıllarda eğitimde çok özel kademeler kaydettik. Daha iyisi için çalışacağız. Başarılı olmak güzeldir, ancak bu başarıyı sürekli hale getirmek, daha da güzeldir.

Bugün burada üniversite sınavında ilk bine giren öğrencilerimize ödüllerini vereceğiz. Onların başarılarını kutlayacağız. Bize yaşattıkları bu gururdan ötürü kendilerini tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Bu başarıda emeği geçen milli eğitim camiamızın tüm çalışanlarına ve çocuklarımızın en büyük destekçileri olan ailelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Eyl

Orta Öğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı pansiyonlu okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz için İstanbul Heybeliada'da "Yurdumdan Ezgiler" adlı müzik kampı gerçekleştirildi.

Eyl

Okulumuz 134.yıl mezunları için tören düzenlendi.  Törende okul müdürümüz İbrahim ŞAHİN okul birincisi Aslıhan YILMAZ'a birincilik diplomasını takdim etti. Öğrenciler adına konuşma yapan Aslıhan YILMAZ birincilik kütüğüne adını çaktı.

Törende YKS'de ilk bine giren öğrencilerimiz Talha ÖZDOĞAN,Melih Kaan ŞAHİNBAŞ,Tuğçe KARACA,Muhammed Enes KESKİN,Zeynep TURAN,Ayberk HACIEFENDİOĞLU,Buğra DURMUŞ,Cemalettin KARACA ve Aslıhan YILMAZ ödüllendirildi. 

Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, bundan sonraki hayatlarında başarılar dileriz. 

 

Ağu

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere İstiklal mücadelemizin kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyoruz.

Ağu

TEKNOFEST 2021 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Engelli Dostu Kategorisi'nde okulumuz öğrencilerinden oluşan TFL-GÖKAY takımı yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı olarak finalist oldu. Takımımız 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST yarışmalarında projelerini sunmaya hak kazandı. 

Öğrencilerimiz Emre KADI, Kadircan TÜZÜNER, Azra İSLAM, Kaan GEDİKLİ, Ahmet KARATEKİN ve danışman öğretmenimiz Semra Müşra BEKTAŞ'ı tebrik eder, TEKNOFEST sürecinde başarılar dileriz. 

Ağu

YKS 2021 başarı sıralamasına göre ilk 1000'de 9 öğrencimiz 13 derece elde etti.

Sınava giren tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Tem

YKS 2021 Yerleştirme puan ve başarı sıralamasına göre öğrencimiz Talha ÖZDOĞAN AYT Sayısal Türkiye 26.sı, Trabzon 1.si olmuştur.

Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Tem

YKS 2021 Yerleştirme puan ve başarı sıralamasına göre öğrencimiz Melih Kaan ŞAHİNBAŞ TYT Türkiye 87.si, Trabzon 1.si olmuştur.

Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Tem

Tem

Telafide ben de varım programı kapsamında okulumuz öğrencileri ile girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi amaçlı tasarım odaklı düşünme etkinlikleri planlanmıştır. 

Haz

Trabzon Merkez Fen Lisesi öğrencileri Umurhan SAĞLAM-Yusuf Bahadır ŞAHİN-Salih ATALAR Satranç Müsabakalarında Takım ve Ferdi olarak İl Birincisi oldular .Ödüllerini Valimiz İsmail USTAOĞLU verdi.Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılar dileriz.

Haz

Okulumuz 10.sınıf öğrencisi Ömer Reşit YAZICI, bu yıl içerisinde OGM Materyal tarafından düzenlenen Liseliler Arası Çevrimiçi Bilgi Yarışması'nda Trabzon 1.si, Türkiye 53.sü oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu "Göç ve Aile" temalı resim yarışmasında, katıldığı eserle Artvin il birincisi oldu. Ayrıca MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından ülke çapında düzenlenen "29 Mayıs İstanbul'un Fethi Liseliler Arası Bilgi Yarışması" nda 1.oldu.

Öğrencimiz, yıl içindeki gayretli çalışmalarından dolayı okul müdürümüz tarafından ödüllendirildi. Öğrencimizi tebrik eder,  başarılarının devamını dileriz. 

Haz

Goethe Enstitüsü - Ankara Pasch Projesi kapsamında Almanca kitap okuma yarışması düzenlendi.