T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / ORTAHİSAR - Trabzon Merkez Fen Lisesi

Haberler

Eyl

Unutmayınız ki ülkemizin öncü okullarından biri olarak tanınan okulumuzun saygın itibarı 1887 yılına dayanan köklü geçmişinden gelmektedir.

Trabzon Merkez Fen Lisesi öğrencisi olmak, kökleri 136 yıla dayanan bir tarihin, bir geleneğin ve büyük bir ailenin üyesi olmak demektir. Atılan her adım, öğrenilen her bilgi, kazanılan her başarının ardında bu 136 yıllık geçmiş bulunmaktadır…   

Eyl

Ağu

Ağu

Tem

Ağu

Tem

Tem

Tem

Tem

Tem

Bu yıl Rize'de düzenlenen Limitless Makers Yaz Kampı'na katılmaya hak kazanan öğrencilerimiz kampa başladılar. 

Tem

Haz

Tem

Okul Müdürbaşyardımcısı Okan Seydioğlu koordinesinde, İngilizce Öğretmeni İlknur Özmen, Almanca Öğretmeni Mustafa Yılmaz ve Tur Rehberi Musa Topal rehberliğinde, 9-15 Haziran tarihleri arasında öğrencilerimiz için Ege Gezisi düzenlendi. Aynı tarihlerde Din Kültürü Öğretmenimiz Esra ÖZTORUN ve Fizik Öğetmenimiz Uğur AYDIN rehberliğinde Akdeniz Gezisi ve Müzik Öğetmenimiz Ayşe TUNÇ AKIN ve Biyoloji Öğretmenimiz Özlem ASİLSOY rehberliğinde Balkan ülkelerine geziler düzenlendi. 

Haz

2022-2023 eğitim-öğretim yılı sene sonu karne töreni okulumuz konferans salonunda yapıldı. Törenin ardından karneler okul bahçesinde verildi.