T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / ORTAHİSAR - Trabzon Merkez Fen Lisesi

Haberler

Haz

Trabzon Merkez Fen Lisesi öğrencilerinin, ‘İletişimde Yardımcı Sistem (İYS)’ projesi kapsamında yaptığı cihaz sayesinde işitme engellilerin iletişimi kolaylaşacak.

Haz

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bu yıl 3.sü, 03 Temmuz - 01 Ağustos 2023 tarihleri arasında Rize Fındıklı Gençlik Kampında düzenlenecek olan yaz kampına üç öğrencimiz katılım hakkı kazandı. 

Elif Başak KELEŞ, Gökberk HİNDİSTAN ve Zeynep BAYRAKTAR 'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Haz

Haz

“The Entrepreneurial School” TES Ödülleri; girişimcilik eğitimindeki en iyi okulların ulusal ve Avrupa çapında belirlendiği bir kutlama etkinliğidir. “Yılın Girişimci Okulları” Avrupa’da ülkelerini temsil etme hakkı kazanmaktadır. Bu değerli ödül için başvuru okulumuz adına yapılmıştır.

 

Haz

Haz

Okulumuz Atık Yağ Toplama Kampanyası'na katılım sağladığından Ortahisar Belediyesi tarafından ödüllendirilmiştir. Çevreye duyarlı anlayış sergileyen belediyemize teşekkür ederiz. 

Haz

Karadeniz Teknik Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen protokol çerçevesinde; Karadeniz Teknik Üniversitesinde görev yapan akademisyenlerimizden mezun oldukları liselerdeki öğrenciler ile buluşarak kariyer yolculuklarını anlattıkları “Akademik Personelimizden Liselerine Kariyer Yolculuğu” söyleşi programı 31 Mayıs 2023 tarihinde  Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölüm Başkan Yrd. Doç. Dr. Sedat GÖRMÜŞ ile öğrencilerimiz arasında gerçekleşti. 

Haz

Okulumuzda "Okursuz Kütüphane Kalmasın" projesi etkinlikleri kapsamında okulumuz edebiyat öğretmeni Eyüp Sağır tarafından Kahoot "Kitap" temalı bilgi yarışması düzenlendi. 9, 10 ve 11. sınıf düzeylerinde yapılan yarışma sınıflarda aynı anda gerçekleşti. Öğrencilerimizin keyifli vakit geçirmesini sağlamak ve genel kültürlerini zenginleştirmek amacıyla yapılan yarışmanın sonunda öğrencilerin elde ettiği puanlara göre her sınıf seviyesinde ilk üç belirlendi ve ödüllendirildi. Ayrıca yarışmayı organize eden ve sürecin başarı ile yürütülmesini sağlayan öğrencimiz Berra YİĞİT'e okul müdürümüz çiçek takdim etti.  

May

Okulumuzda Sivil Savunma Kulübü öğretmeni Şule ÖZTÜRK rehberliğinde yangın tatbikatı sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Yangında okulun camından insan kurtarma, yangın söndürme tatbikatları yapılmış olup, yangın hakkında ve kurtarma hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Yangın söndürmeye öğrencilerimiz de katıldı.

May

24  Mayıs Çarşamba akşamı "19 Mayıs Gençlik Haftası" kapsamında okulumuzda "Trabzon Lisesi Gençlik Konseri" halka açık bir şekilde konferans salonumuzda geniş katılım kitlesiyle gerçekleştirildi. Müzik Öğretmenimiz Ayşe TUNÇ AKIN'ın öğrencilerle günler süren çalışması sonucunda muhteşem bir konser düzenlendi. Gerek öğrencilerimiz gerek idari personelimiz gerekse konserimize katılım gösteren halkımız unutulmaz bir akşam yaşadı. Öğrencilerimiz sahne performanslarıyla konsere katılım gösteren herkesi etkilemeyi başardı. Bu akşamı yaşamamıza vesile olan Müzik Öğretmenimiz Ayşe TUNÇ AKIN'a ve de kıymetli öğrencilerimize yürekten teşekkür ederiz.

May

May

19 Mayıs 1919, Türk milletinin tam bağımsızlık ve özgürlük umutlarını inanca dönüştürecek kurtuluş ateşinin yakılıp Milli Mücadele’nin başlatıldığı gündür.

May

May

ERASMUS+ KA122 “WE MOVE ON” projesi kapsamında okulumuzda 8-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında İspanya’nın San Luis Rey okulundan öğrenci ve öğretmenler dilbilimi ve yenilikçi çalışmalar alanındaki atölye çalışmalarına katıldılar. Hareketlilik süresince katılımcılar yaratıcılık,yenilikçilik gibi 21. YY becerileri  konulu etkinlikleri tecrübe ettiler.Ayrıca süreç boyunca kültürel faaliyetler yapılarak katılımcıların ülkemizle ilgili farkındalık sahibi olmaları sağlanmıştır. Süreç yönetimindeki katkılarından dolayı İngilizce Öğretmenimiz Nurşen ÖNDER'e şükranlarımızı sunarız.

May