T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / ORTAHİSAR - Trabzon Merkez Fen Lisesi

Haberler

May

9 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat Kayseri Lisesi Konferans Salonunda başlayan kongreye okulumuz 11.sınıf öğrencileri Asude Zülal KAYA, İrem ÖZTÜRK, Tarih öğretmenimiz Atilla UZUN ve Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Semra Müşra BEKTAŞ katıldılar.  İki gün boyunca çeşitli etkinliklerle devam eden kongrede öğrencilerimiz okulumuzu başarı ile temsil ettiler. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde öğrenciler tarafından hazırlanan bildiri metninin okunması ile kongre sona erdi. 

 

May

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafında 14. sü düzenlenen MEB ROBOT Yarışması'na okulumuz adına 8 takım ile başvuru yapılmıştır. Sanal ön elemesi bulunan kategorilere ait 4 takım ön elemeyi geçerek yarışmaya katılmaya hak kazanmışlardır. Ön elemesi bulunmayan 4 takım ise direk katılacaklardır. Böylece 13- 16 Haziran 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa'da düzenlenecek olan robot yarışmasında 8 takım ile katılım sağlanacaktır.  Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimiz Semra Müşra BEKTAŞ ve Atilla UZUN'u tebrik ederiz. 

Nis

Erasmus+ Ka122 Visualizando mi Futuro. Mentoring isimli proje kapsamında İspanya' nın Cordoba şehrinden gelen öğretmenler bir hafta boyunca Trabzon Merkez Fen Lisesi ev sahipliğinde öğrenci mentörlüğü üzerine atölye çalışmalarına katıldılar. Çalışmalar boyunca öğrenci koçluğu üzerine teorik bilgiler alıp edindikleri teknik bilgileri uygulamaya çalıştılar. Süreçte ülkemizdeki iyi uygulama örneklerini de gözlemleyen öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürümüz Burak FETTAHOĞLU'nu ziyaret ederek ülkemizin eğitim sistemi ve okullarımızda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Bir sonraki etkinlik olan öğrencilerin 21. yy becerilerini geliştirmek üzerine yapılacak hareketlilik planlaması için KTÜ Teknoloji Transfer Bölümü ile toplantı gerçekleştirdiler.

Nis

TEKNOFEST Çevre ve Enerji Teknolojileri kategorisinde takımımız MANCA-TEAM  ön değerlendirme aşamasını 86 puanla geçerek bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanmıştır. 

Takım üyeleri:

Ahmet ERÇIKDI 

Mahmut Emin VELİOĞLU

Ahmet SAĞPAZAR

Nazım Cem KIRLAK

Efe ŞENEL

 

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimiz Semra Müşra BEKTAŞ'ı tebrik eder, TEKNOFEST sürecinde başarılar dileriz...

Nis

İl Milli Eğitim Müdürümüz Burak FETTAHOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil KARAKAŞ, İ Milli Eğitim Şube Müdürümüz Gülsüm MEMİŞKAPTANOĞLU ilk iftar yemeğinde öğrencilerimizle bir arada oldular. İlimizin değerli yöneticilerine bu anlamlı ziyaretleri için teşekkür ederiz. 

Nis

Okulumuz 11. sınıfları 25 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Trabzon Kitap Festivali'ne katıldılar. Yazarlarla tanışarak kitaplarını incelediler. 

 

Nis

Bir hilal uğruna sayısız güneşlerin battığı, yüz binlerce vatan evladının birer birer toprağa düştüğü Çanakkale... Yedi düvele "Çanakkale Geçilmez!"  dedirten bir büyük destan...

 

Nis

Öğrencilerimiz ilimiz Muhibbi Edebiyat Müze ve Kütüphane'sinde Yazar Nazmiye YAZICI ile buluştu. "Atma Türkü ve Yöresel Ağızlar" ile ilgili sohbet ettiler. 

 

Mrt

TEKNOFEST Liseler Arası İHA Yarışması'nda Sabit Kanat İHA ve Döner Kanat İHA olmak üzere iki kategoride başvuru yapan öğrencilerimiz ilk aşama olan Kavramsal Tasarım Raporu aşamasını başarı ile geçtiler. 

Mrt

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü programı okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Mehmet Akif ERSOY'un hayatı ile ilgili kısa videonun izlenmesi ile devam etti. Almanca öğretmenimiz Ayhan KOÇ'un şiir okumasının ardından 12.sınıf öğrencimiz Safa Emre SEYMEN tarafından ney dinletisi gerçekleştirildi. Program öğrencilerimizin "İstiklal" adlı drama gösterisi sergilemesi ile son buldu. 

Programda görev alan tüm öğrencilerimize, programı hazırlayan Edebiyat Öğretmenimiz Asiye CİHAN'a ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

Mrt

Dünyaca ünlü Bilim Adamı, Beyin Cerrahı, Düşünür, Edip, Şair, Güftekar, Teolog Prof. Dr. İsmail Hakkı AYDIN "Beyin Fırtınası" seminerinde öğrencilerimizle buluştu. Kıymetli bilgilerini paylaşarak öğrenclerimizin kitaplarını imzaladı, sorularına cevap verdi.

Değerli hocamıza verdiği bilgiler için teşekkür ederiz.  

Şbt

Bilim Adamı, Beyin Cerrahı, Düşünür, Edib, Şair, Güftekâr, Mûsıkîşinas, Teolog, Flozof, Hattat Prof.Dr. İsmail Hakkı AYDIN 28 Şubat 2022 Pazartesi günü saat 10:00'da okulumuz konferans salonunda öğrencilerimizle buluşacaktır. 

Şbt

2021-2022 Okul Sporları Karate Gençler B Kategorisi maçları Sinop'ta yapıldı. Okulumuz adına grup müsabakalarına katılan Arda Arslan 74kg da 2.olarak Bartın'da yapılacak final maçlarına katılmaya hak kazandı.

Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Şbt

Okulumuzda "Koridorda Sanat" etkinliklerimiz başladı. Bu hafta 9-A sınıfının görev aldığı etkinlikte öğrencilerimiz Görsel Sanatlar dersinde yaptıkları eserleri sergilediler. Şarkıları ve enstrümanlarıyla da koridorlarımızı canlandırdılar.

Görev alan 9-A sınıfı öğrencilerimize, Müzik öğretmenimiz Ayşe TUNÇ AKIN'a ve Görsel Sanatlar öğretmenimiz Mercan AYÇİÇEK'e teşekkür ederiz.  

Ock

2021-2022 Eğitim,Öğretim yılı 1.dönem sonu karne törenimizi okulumuz konferans salonunda gerçekleştirdik.