T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / ORTAHİSAR - Trabzon Merkez Fen Lisesi

Haberler

Mrt

2019 yılı Temmuz ayı içinde okulumuzda gerçekleştirilen Pasch Almanca Dil Kampı sırasında çekilen görüntüler Goethe Enstitute tarafından derlenerek yayınlandı. 

Mrt

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 105. yılında Çanakkale Harbi'ne giden Trabzon Liseli öğrenciler...

"Düşmanda imkân vardı, Mehmetçikte iman.

İşte buydu, Çanakkale'yi geçilmez kılan..."

Canını vatana siper etmiş, cesaretiyle destan yazmış tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz...

Haz

Ock

12-13 Ocak 2019 Giresun Kümbet Yaylası ve Kuzualan Şelalesine öğrencilerimizle doğa yürüyüşü ve dinlence gezisi düzenledik.

Mrt

KA 209 Erasmus+ projemiz olan "No Memorize Anymore, Come and Play for More" kapsamında 19-24 Mart tarihleri arasında Polonya´nın Poznan şehrindeki Szkola Da Vinci okuluna öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte hareketlilik düzenlendi.

Proje kapsamında  öğrenci ve öğretmenler için ilk öğrenme ve öğretme hareketliliği (LTTA) düzenlenerek 6 ülkeden oluşan proje ekipleri biraraya geldi. Katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerin tanışması amacıyla çeşitli uyum etkinlikleri yapılarak öğrencilerin birbirleri ile iletişim kurması sağlandı. Game based learning konulu öğretmen eğitimleri düzenlenerek öğretmenlerin okullarında bu yöntemi yaygınlaştırarak derslerinin daha kolay öğrenilebilir ve daha eğlenceli hale getirilebileceği konusuna vurgu yapıldı.Öğretmen ve öğrencilere Scratch programı ile ilgili bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Öğrenciler bu programı kullanarak çeşitli eğitsel oyunlar hazırladılar. İnkscape programı kullanarak proje logosu hazırlama çalışmalarına başladılar. Öğrencilerden seçtikleri  bir ders içeriği ile ilgili video oyunu planlamaları istenerek görevli öğrenciler tarafından seçilen oyunun hazırlanması için alt yapı çalışmalarına başlandı. Poznan tarih müzesi ziyaret edilerek şehrin tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler edinildi. Location Based Game etkinliği öğrencilerden belirli bir alanda verilen ipuçlarını ve yönergeleri takip ederek şifreli kelimeyi bulmaları istendi. Öğretmen ve öğrenciler Poznan İmagination Lab´ı ziyaret edilerek buradaki fizik, ekoloji ve zeka oyunları ile ilgili etkinliklere katıldılar. 

Ara

KA2 Erasmus+ Projesi koordinatörlüğünü yürüttüğümüz "No Memorize Anymore, Come and Play for More" projesi ilk toplantısını İspanya´nın Cordoba şehri Colegio Salesiano "San Luis Rey" ´de gerçekleştirdik. Proje yönetim ve kalite planının incelendiği toplantı tüm ortakların öğretmenlerinin katılımıyla sağlandı. Koordinatör okul olarak proje uygulama aktivitelerini kullanılarak hazırladığımız okulumuzun tanıtımını içeren etkinliği sunduk. 

Tüm proje ortakları öğretmenleri Cordoba şehri Palma Del Rio Belediye başkanının daveti üzerine belediye binasına ziyarette bulundular. 

Colegio Salesiano "San Luis Rey" okulu tarafından hazırlanan katılım belgeleri törenle öğretmenlere takdim edildi.Ayrıca gelecekteki hareketlilikler ve okul içi yapılacak çalışmaların planlaması yapıldı.