T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / ORTAHİSAR - Trabzon Merkez Fen Lisesi

Haberler

Ara

2018-2019 eğitim-öğretim yılı 1.dönem veli toplantısı yapıldı. Okulumuz konferans salonunda okul müdürümüz Tuncay Beşel´in konuşması ile başlayan tören velilerin öğrencilerinin sınıfına giderek öğretmenleri ile görüşmesinin ardından sona erdi. 

Ara

Bahçemize sonbahar geldi, öğretmenlerimiz bu güzel manzaraya renk kattılar. 

Ara

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen satranç turnuvasında okulumuz satranç takımı zirveyi yine kaptırmayarak Yıldızlar İl Birincisi oldu.

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ara

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kitap okuma yarışması sonuçları açıklandı.Yarışma sonuçlarına göre okulumuz 10. sınıf öğrencisi Müberra CİVELEK il birincisi oldu. 10. sınıf öğrencimiz Ahsen KAHRAMAN üçüncü, İrem SEVİNÇ dördüncü olarak ödül almaya hak kazandılar. 

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Ara

Masa tenisi takımımız maçlarına başladı.Başarılar dileriz

Ara

Okulumuz hizmetli ve İŞKUR personellerimize yönelik "Etkili İletişim" kursumuzu açtık. 

Kas

Okulumuz konferans salonunda  24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle hazırlanan program öğretmenliğin önemi ile ilgili kısa film gösterimi ile başladı. Ardından Edebiyat öğretmenimiz Hatice SULA bir öğretmenin özelliklerinin vurgulandığı ve öğretmenlere yazılmış mektupları içeren konuşmasını yaptı. Öğrencilerimiz tarafından okunan şiirlerin ardından müzik öğretmenimiz Ayşe TUNÇ AKIN yönetiminde hazırlanan ve okulumuz öğretmenlerinden oluşan koro sahne aldı. Türk Halk Müziği eserlerinin seslendirildiği koroda rehber öğretmenimiz Hülya ÖZDEMİR, edebiyat öğretmenimiz Eyüp SAĞIR ve ingilizce öğretmenimiz İlknur ÖZMEN solo performansları ile dinleyenlerden tam not aldı.

Koronun ardından bu yıl okulumuzdan emekli olarak ayrılan fizik öğretmenimiz Fatma İSKENDER´e okul müdürümüz Tuncay BEŞEL tarafından hizmet şeref belgesi verildi.Okul Ale Birliğimiz hazırladığı hediyelerin ve biyoloji öğretmenimiz Elif PEHLİVAN´ın hazırladığı çam fidanlarının öğretmenlerimize takdiminin ardından program sona erdi. 

Kas

24 Kasım Öğretmenler Gününde okulumuz eski fizik öğretmenlerinden Kazım ŞENTÜRK hocamızı evinde ziyaret edip, hastalığı dolayısıyla geçmiş olsun dileklerimizi sunduk ve öğretmenler gününü kutladık.

Unutulmamak güzel şey velhasıl...

Kas

Akçaabat Hilton Otelde yapılan Erasmus + Proje Toplantısında Okulumuz Projeleri En Beğenilen Proje Seçildi

Kas

10 Kasım Atatürk’ü anma programı okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz Melasa KARADENİZ’in solo kemanı ile başlayan anma programı Tarih öğretmenimiz Atilla UZUN’un konuşma yapmasıyla devam etti. Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’ndan başlayarak ölümüne kadar devam eden mücadelelerinin konu aldığı ve unutulmaz yönlerinin ele alındığı kısa filmin ardından görsel sanatlar öğretmenimiz Mercan AYÇİÇEK’in 9-C sınıfı ile hazırladığı orotoryo gösterisi sunuldu. Öğrencimiz Ümran KELEŞ Atatürk’ün sevdiği şarkıları Alkım Sare ERÜZ’ün piyanosu ve Melisa KARADENİZ’in kemanı eşliğinde seslendirirken dinleyenler duygu dolu anlar yaşadı.

Kas

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı okulumuzda coşkuyla kutlandı. Sunuculuğunu Edebiyat öğretmenimiz Eyüp SAĞIR´ın yaptığı törende konuşmalar ve şiirlerin ardından müzik öğretmenimiz Ayşe TUNÇ AKIN yönetimindeki koromuz sahne aldı. Farklı okul ve kurumlarda görev yapmakta ola müzik öğretmenlerinin de enstrümanları ile eşlik ettikleri koromuz dinleyenlere güzel dakikalar yaşattı.Konferans salonundaki programın ardından okul bahçemizde Cumhuriyet balonları uçuruldu. 

Okulumuzda misafir ettiğimiz öğretmenlerimize emekleri için çok teşekkür ediyoruz.  

 

Kas

Okulumuzun yetiştirdiği önemli şahsiyetlerden biri olan Şenol GÜNEŞ´i 1970-1971 yılı mezunları olan 6 Edebiyat-D sınıfı ile okulmuzda misafir ettik. Birbirleri ile hasret gideren sınıf arkadaşlarının buluşması sırasında neşeli ve duygusal anlar yaşandı. 

Ekm

Okulumuz öğretmen ve öğrencileri 28 Ekim Pazar günü düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşüne ve 29 Ekim günü valilik önünde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldılar. 

Ekm

Bakanlığımız İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Koordinatörü Özkan AVCI, Afet ve Acil Durum Sivil Savunma Seferberlik Hizmetleri Genel Koordinatörü Asef KAYGUSUZ, il ve ilçe MEM İSG uzmanları  okulumuzu ziyaret ederek bizlerle iş sağlığı güvenliği hakkında istişarelerde bulundu.

Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz

Ekm

24 Ekim 2018 Çarşamba günü, 9/A sınıfı öğrencileri ve Sınıf Rehber Öğretmeni Elif PEHLİVAN , 1 Nolu Erdoğdu Mahallesi ,Yavuz Sultan Selim Bulvarı adresinde bulunan Ballim Cafe  (Engelsiz Yaşam Cafe´si) ´yi ziyaret etti.

Göstermiş oldukları yoğun ilgi ve geçirilen hoş saatler için tüm Ballim Cafe çalışanlarına teşekkür ederiz.