T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / ORTAHİSAR - Trabzon Merkez Fen Lisesi

Haberler

Nis

Uzaktan eğitim sürecinde dersler teknoloji desteği ile kaldığı yerden devam ediyor. Öğretmenlerimiz EBA 'da içerikler geliştirerek, online telekonferanslar düzenleyerek, yeşil odada konu anlatımı ve soru çözümleri yapıp YouTube kanalları oluşturarak öğrencilerimize derslerine kaldıkları yerden devam etme fırsatı sunuyor.

Nis

Telekonferans aracılığıyla tüm öğretmenlerimizin katılım sağladığı online toplantı düzenlendi. Uzaktan eğitim sürecinde yapılan ve yapılacak uygulamalar ile ilgili fikir alışverişi yapılarak çeşitli kararlar alındı. 

Mrt

2019 yılı Temmuz ayı içinde okulumuzda gerçekleştirilen Pasch Almanca Dil Kampı sırasında çekilen görüntüler Goethe Enstitute tarafından derlenerek yayınlandı. 

Mrt

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 105. yılında Çanakkale Harbi'ne giden Trabzon Liseli öğrenciler...

"Düşmanda imkân vardı, Mehmetçikte iman.

İşte buydu, Çanakkale'yi geçilmez kılan..."

Canını vatana siper etmiş, cesaretiyle destan yazmış tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz...

Mrt

11.sınıf Biyoloji dersinde "İnsan Fizyolojisi" ünitesinin 4.bölümü olan "Dolaşım Sistemleri"nde ders etkinliği olarak kalp diseksiyonu yaptık ve tansiyon ölçtük. (21.02.2020)

Şbt

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinatörlüğünde Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı'nın ortaklığında yürütülen eğitimin yıldızları HOPO Proje Yarışması kapsamında Trabzon Merkez Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından düzenlenen "Kanser Senden Güçlü Değil" proje kermesimizi gerçekleştirdik.

Elde edilen gelirin tamamı LÖSEV'e bağışlandı. Emek veren tüm veli, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Şbt

Trabzon İl Mlli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfının ortaklığında yürütülen Eğitimin Yıldızları - HOPO Proje Yarışması kapsamında Trabzon Merkez Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafıdan düzenlenen "Kanser Senden Güçlü Değil" proje kermesimize davetlisiniz. 

Kermesden elde edilen gelirin tamamı LÖSEV' e bağışlanacaktır.

Tarih: 25 Şubat 2020 (Tüm gün)

Yer: Trabzon Merkez Fen Lisesi

Şbt

Goethe Institut Ankara tarafından düzenlenen yarışmada, öğrencimiz Feyza Nur TOPALAK Türkiye'de ilk 3 e girerek Almanya'nın Aachen şehrinde Ağustos ayında Pasch Almanca Gençlik Yaz Dil Kampı'na katılmaya hak kazanmıştır .

Öğrencimizi ,ailesini ,okul yönetimimizi ve Almanca öğretmenimiz Ayhan KOÇ beyi tebrik ediyoruz.

Kas

Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar projesi kapsamında 01/11/2019 tarihinde, Okul Eğitimi Program Uzmanı Azize Celile GÜNAY ATBAŞ tarafından "yerinde kontrol", Ayşegül GÖKMEN tarafından "yerinde izleme" ziyareti gerçekleştirildi. Dışişleri  Bakanlığı Avrupa Birliği bölümü denetmenleri okulumuzda yürütülen "No Memorize Anymore, Come and Play For More!" projesini yerinde görmek, yürütülen çalışmaları izlemek, öğrenci ve öğretmenlerle görüşmek üzere okulumuza geldiler. Projenin yürütülmesi ile ilgili memnuniyetlerini dile getiren yetkililer öğrencilerimizle projenin onlar üzerindek etkisi ile ilgili güzel bir sohbet gerçekleştirdiler. 

Kas

Okulumuz 11-D sınıfı öğrenci ve velileriyle 03.11.2019 pazar günü birlikte kahvaltı yaptık. Öğretmenlerimizin de iştirak ettiği bu kahvaltı buluşmasında neşeli saatler yaşandı. 

Etkinliğe katılan velilerimiz bu kaynaşma etkinliklerinin devam etmesi temennisinde bulundular. Öğrencilerimiz de bu etkinlikten mutluluk duyduklarını ifade ettier.

Tem

Birçok güzel anlam ifade eden bu fotoğraf karesi birlik beraberliğimizin göstergesi ve sembolü olmuştur.

(Foto:Ali DEĞERMENCİ )

Tem

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyan mezun öğrencimiz Bahrican Yeşil ve mezun takip komisyonumuzca bu yıl mezun buluşma etkinliğimiz  okulumuz bahçesinde yapılarak anılar tazelendi. Bu etkinlikler öğrencilerimizdeki birlik ,beraberlik ve aidiyet duygularını geliştirmekte ve büyük bir aile olduğumuz gerçeğini pekiştirmektedir. 

Tem

Genç Memur-Sen ' in düzenlediği ve 3000 öğrencinin katıldığı "Bir Bilenle Bilge Nesil" kitap okuma ve kompozisyon yarışmasında  bisiklet ödül töreni okulumuzda yapıldı.Öğrencilerimizin de ödül aldığı  ödül törenine Mezunumuz Trabzon Milletvekili Sn.Bahar AYVAZOĞLU,Ortahisar Belediye Başkanı Sn.Ahmet Metin GENÇ,Memur-Sen il Başkanı Sn.Mehmet KARA,okul müdürleri ,ödül kazanan veli ve Öğrenciler katıldı.

Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Tem

Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilgisayar öğretmeni Serkan Aydın ve Trabzon Merkez Fen Lisesi fizik öğretmenimiz Süleyman Kaya eşliğinde okulumuzda yapılan etkinliklerle proje tamamlandı.